Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Finalinis juodraščio publikavimas

Kartą gyveno toks žmogus, ant A4 lapo susirašęs rimtą darbų sąrašą, kuriame - viskas nuo ISIC pažymėjimo darymosi iki naujo įrašo, kuriame du iš keturių punktų yra kava. Pasitaiko, kiekvienai dienai po vieną tokį punktą.

Ir tik po gerų penkiolikos minučių suvokiau, kodėl du kartus užrašiau kavą. Nes tai ir yra du atskiri, niekuo nesusiję punktai. Netgi galima teigti, kad šiuose žodžiuose nėra nė vienos bendros raidės.

Todėl dabar pakalbėsiu apie ką nors kitką. Pavyzdžiui apie koučingą. Iš koučingo dabar pasidarė žiauriai kūl šaipytis. Čia beveik kaip šaipytis iš vegetarų, nevalgant salotų. Nes apparently vegetarai bulvių nevalgo. Nu gi nevalgo, nu. Manote kitaip? Žinote per daug. Eikit iš čia.


Kadangi sukėliau milijoną aistrų, tai dabar grįšiu prie kavos. Vakar vakare, grįžinėdama iš miesto, užsukau į prie namų esančią maximą nusipirkti kavos. Nesakau, kad nenusipirkau. Tikrai nusipirkau. Bet trečiadienį, pusę dešimtos vakare mažytėj maximoj nusipirkt naują Užkalnio knygą - aukščiausias mano keistumo pasiekimas. Pirma - dėl to, kad atrodo veik nepadoru maximoj pirkti knygas. Bet ji vienut vienutėlė taip liūdnai ten gulėjo, pamaniau, pamėginsiu. Kažkada Mint Vinetu esu užmačiusi kažkurią jo knygą apie keliones, pavarčiau ir nesusigundžiau, matyt, komentarai man patinka labiau. Bet Naujųjų laikų evangelija pagal Užkalnį skamba perdėm įdomiai. Negana to, palyginus su kai kuriais knygynais, net beveik nepermokėjau. Žadėjau šiandien eit  pirkt drabužių, bet vakar nusipirkau knygą. Ir tiek to.

Koučingas nėra Coelho citatos prie šabloninio Windows paveikslėlio. Ir koučingas nėra pozityvus mąstymas. Koučingas - savotiška paskatinimo, motyvacijos forma, jau egzistuojančių tikslų tvirtinimas, pradėtų įgūdžių lavinimas. Didžiausia visų ant šito svieto gyvenančių genijų klaida yra maišyti tai, ką daro kūrybiški ir iniciatyvūs žmonės, net jei jie kvalifikuoti koučingo specialistai, su pačiu koučingu.

Čia beveik kaip sakyti, kad aš per anglų pamokas mokau fotografuoti - nes nu aš ir fotografuoju kartais. Nu. Taigi čia viskas aišku.

Šiandien galutinai nutariau vykdyti pilietinę akciją "sugėdink ateivį", kuria kviečiu spotinti žmones, nemokančius adekvačiai elgtis, tada it netyčia, lyg tai būtų visai nesusiję su jų elgesiu, ne itin provokatyviai, tačiau užtikrintai, į juos žiūrėti apytiksliai tokį laiko tarpą, per kurį jie susigėstų ir nustotų elgtis neadekvačiai. Pradedu jausti malonumą.

Kai dabar pagalvoju, kaip žmogui susiprast, kad jis negražiai elgiasi, jei jam to niekas nei sako, nei rodo? Kvailiai gi irgi nežino, kad jie yra kvailiai. Show them. Make them feel uncomfortable. Waste your time on this and feel as if you are educating humanity. #ikultūračiai

Kitas kavos punktas buvo apie tai, kad esu kavos French Press'e gerbėja. Nieko tokio, daug kas nežino žodžių French Press  reikšmės, nes kadaise ir aš nebūčiau pamaniusi, jog arbatiniai/kavinukai gali turėti tautybę. Ir visgi. Gali. Susipažinkite.


ba dum tsss

Fantastiška yra stambiau (jei malatės ne namie, tai irgi) susimalti kavos pupelių  (ties penketu, šešetu, kai tuo tarpu puodeliui malama ties dvejetu ar trejetu), išplikius French Press ir pasirinktą puodelį, suberti kavą į kavinuką ir užpylus mažu kiekiu vandens palaikyti uždengus ~30 sekundžių, tuomet užpiti likusį kiekį ir palaikyti ~3minutes, nors man ji kartais labai sodri ir kupina natų būna jau po minutės-pusantros, tad tai - skonio reikalas.

Dar šituo daiktu galima be didelio vargo susiplakti šildytą pieną. Pašildai iki karšto, pili į išplautą French Pressą ir aukštyn žemyn kilnoji sietelį. Likusios, veik vienintelės, bet svarbiausios instrukcijos, kaip dar pastandinti putą,imsiu ir nepasakysiu. Nes po to žmonės nebeeis pas mane į svečius.

Taip ir gyvenu, krimsdama knygas, skaitydama apie žaidimo teoriją, žiūrėdama, kaip katė, susirangiusi it pati meiliausia pasaulyje lapė, miega prie kojų. Žiū, dar truputis, ir dar to trupučio truputis, ir išauš.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Elektroninio pašto etiketas.

Sveiki.
Ką domina, įkeliu savo darbelį apie elektroninio pašto etiketą.

•ĮŽANGA Kiekvieną dieną mus supa elektroninės technologijos. Kaip kadaise bendravimą akis į akį ėmė atstoti bendravimas telefonu, taip dabar bendravimą telefonu keičia bendravimas kompiuterio pagalba. Interneto tinklas naudojamas įvairiems tikslams: skleisti reklamą, ieškoti informacijos, bendrauti su verslo partneriais.
Pastarąjį bendravimą ir aptarsiu šiame darbe.

Apie homofobiją, žmogaus teisę į orumą ir profesinę (ne)etiką

Šiandien Facebook paskyroje Psichologė Ramunė Murauskienė (sunku išties sužvejoti jos diplomą, jei ji jį turi, nes nepriklauso LPS) atsirado įrašas, kuriame moteris nesmerkia, "bet" kalba apie dviejų moterų meilę ir geismą. Jei pats įrašas iš principo ir nediskredituoja visų homoseksualių asmenų situacijos, įvardydamas tik konkretų atvejį su dvejomis "pasimetusiomis" merginomis, kur dar galima ieškoti dviprasmiškumo,  tolesni psichologės komentarai yra stačiai homofobiški. Homoseksualūs žmonės vadinami ligoniais, turinčiais sutrikimų, žmonėmis, nuo kurių reikia apsaugoti savo vaikus.

Parodžius poniai pirštu į jos komentarus, kad tai - homofobija, ji skėsčioja rankomis ir visiems iš eilės teigia, kad kas ką nori matyti, tas tą ir mato, o ji, matai, nieko nesmerkia. Į kitų komentarus atsako, kad pašnekės su jais tada, kai jie patys turės vaikų (lyg tai kuo būtų susiję). Nebelabai lieka ką daryti tada, kai pradeda komentuoti heteroseksualios orientacijos asmenys, tur…

Lyčių lygybė ir smurtas šeimoje

Šiandien viename dideliame USA forume aptikau diskusiją, kuri yra dovana, duodanti dar ir dar (the gift that keeps on giving, taip skant). 
Klausimas forume skambėjo taip: jei moteris muša vyrą, ar jis turi teisę suduoti jai smūgį gindamasis?
Iš tos diskusijos supratau keletą dalykų:
1) Žmonės nežino, kas yra savigyna 2) žmonės nežino, kas yra lyčių lygybė 3) žmonės nežino/nesupranta etikos normų kurias reprezentuoja esami įstatymai.
Truputis USA statistikos, kadangi ir diskusija vyksta USA forume:
Lokaliai:
2017m. Baton Rouge, LA, įvykdyta 14 žmogžudysčių, siejamų su smurtu šeimoje. Tai yra 19% teritorijoje iš viso įvykdytų žmogžudysčių. Penktadalis. 10 iš 14 aukų šeimose smurtas buvo praneštas anksčiau.  USA mastu: Pagal FBI, moteris šeimoje patiria smurtą kas 15 sekundžių.Kas ketvirta moteris ir kas septintas vyras kenčia nuo stipraus smurto šeimoje. Besidomintiems, iš tikrųjų labai daug įvairios statistikos galima rasti Bureu of Justice puslapyje.

Kaip žmogus, kuris nesupranta, kaip…