Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kuo mes tikime

Manau, kad yra dvi skirtingos frazės, kuriomis žmonės vadovaujasi. Tikiu, kartais jos yra maišomos:

  • daryti tai, ką nori daryti
  • daryti tai, kuo tiki
Daryti tai, ką nori daryti gali būti ir frazė numeris du. Bet ne visi mūsų norai yra tai, kuo išties tikime ir kuo norime būti. 
Daryti tai, ką nori, gali reikšti ir užsimaniau picos, pasidariau picą, užsimaniau suknelės, nusipirkau suknelę. Tai irgi yra tai, ko Tu nori, bet noras norui nelygu.
Tikiu, kad kiekvienas turėtų gyventi pagal tai, kuo tiki. Nepinu į šitą sąvoką jokių religijų. Pinu idėjas. Jūsų asmenines idėjas. Kaip manote, kad būtų gerai elgtis? Kas jums atrodo teisinga?
Tikiu, kad pagal tai reiktų gyventi, o juk pagal tai galima nugyventi bene kiekvieną savo gyvenimo minutę, pradedant nuo išmetamos šiukšlės ir baigiant bendravimu su kaimyne. Tikiu, kad tai ne tik daro žmogų laimingu, bet ir jo gyvenimą - prasmingu. Tas vienas gyvenimas nėra taip ilgai, kad spėtum pagyventi ir kaip kiti iš Tavęs tikisi, ir kaip iš tiesų turėtum.
Ir niekas kitas nenugyvens Tavo gyvenimo taip, kaip pats galėtum nugyventi.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Apie homofobiją, žmogaus teisę į orumą ir profesinę (ne)etiką

Šiandien Facebook paskyroje Psichologė Ramunė Murauskienė (sunku išties sužvejoti jos diplomą, jei ji jį turi, nes nepriklauso LPS) atsirado įrašas, kuriame moteris nesmerkia, "bet" kalba apie dviejų moterų meilę ir geismą. Jei pats įrašas iš principo ir nediskredituoja visų homoseksualių asmenų situacijos, įvardydamas tik konkretų atvejį su dvejomis "pasimetusiomis" merginomis, kur dar galima ieškoti dviprasmiškumo,  tolesni psichologės komentarai yra stačiai homofobiški. Homoseksualūs žmonės vadinami ligoniais, turinčiais sutrikimų, žmonėmis, nuo kurių reikia apsaugoti savo vaikus.

Parodžius poniai pirštu į jos komentarus, kad tai - homofobija, ji skėsčioja rankomis ir visiems iš eilės teigia, kad kas ką nori matyti, tas tą ir mato, o ji, matai, nieko nesmerkia. Į kitų komentarus atsako, kad pašnekės su jais tada, kai jie patys turės vaikų (lyg tai kuo būtų susiję). Nebelabai lieka ką daryti tada, kai pradeda komentuoti heteroseksualios orientacijos asmenys, tur…

Elektroninio pašto etiketas.

Sveiki.
Ką domina, įkeliu savo darbelį apie elektroninio pašto etiketą.

•ĮŽANGA Kiekvieną dieną mus supa elektroninės technologijos. Kaip kadaise bendravimą akis į akį ėmė atstoti bendravimas telefonu, taip dabar bendravimą telefonu keičia bendravimas kompiuterio pagalba. Interneto tinklas naudojamas įvairiems tikslams: skleisti reklamą, ieškoti informacijos, bendrauti su verslo partneriais.
Pastarąjį bendravimą ir aptarsiu šiame darbe.

Lyčių lygybė ir smurtas šeimoje

Šiandien viename dideliame USA forume aptikau diskusiją, kuri yra dovana, duodanti dar ir dar (the gift that keeps on giving, taip skant). 
Klausimas forume skambėjo taip: jei moteris muša vyrą, ar jis turi teisę suduoti jai smūgį gindamasis?
Iš tos diskusijos supratau keletą dalykų:
1) Žmonės nežino, kas yra savigyna 2) žmonės nežino, kas yra lyčių lygybė 3) žmonės nežino/nesupranta etikos normų kurias reprezentuoja esami įstatymai.
Truputis USA statistikos, kadangi ir diskusija vyksta USA forume:
Lokaliai:
2017m. Baton Rouge, LA, įvykdyta 14 žmogžudysčių, siejamų su smurtu šeimoje. Tai yra 19% teritorijoje iš viso įvykdytų žmogžudysčių. Penktadalis. 10 iš 14 aukų šeimose smurtas buvo praneštas anksčiau.  USA mastu: Pagal FBI, moteris šeimoje patiria smurtą kas 15 sekundžių.Kas ketvirta moteris ir kas septintas vyras kenčia nuo stipraus smurto šeimoje. Besidomintiems, iš tikrųjų labai daug įvairios statistikos galima rasti Bureu of Justice puslapyje.

Kaip žmogus, kuris nesupranta, kaip…