Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Negaliu taip daryti? O, žiūrėk, va ir padariau!

    Šis įrašas neturi nieko bendro su maištavimu, bendru nepaklusimu visuomenės normoms ir panašiai. Pastebėjau, kad pastaruoju metu priviso labai daug žmonių, kurie
a) mano, kad išmano
b) išmano,
ir bet kuriuo atveju, yra įsitikinę, kad turi kažkokią teisę man nurodinėti ką ir kaip fotografuoti.

    Aš, žinoma, nešneku apie dėstytojus - studijuoju savo noru, norėdama išmokti pagrindus ir švarios, profesionalios fotografijos apskritai. Bet tai, ką aš darau laisvu nuo mokslų laiku - juk tai mano reikalas. Aš žinau taisykles, ir tas laikas yra skirtas jas suprasti: suprasti, kada jas taikyti, suprasti, kada verta ir reikia daryti išimtis, eksperimentuoti, kelti iššūkius, laužyti, ir jei esu nepatenkinta rezultatu - paisyti.

negalima fotografuoti prieš saulę
negalima fotografuoti aukštais iso
negalima fotografuoti lauke portretų be reflektorių
mesk fotošopą

    Oho, jau, žiū, baigia susirinkti ir visas rinkinukas. Kaip tai negalima? Va, žiū, štai tą aš šią akimirką ir darau! Ir jei man tat patinka, tai yra niekieno kito, tik mano reikalas. Jei keliu viešai nuotrauką, kurioje yra 12800 ISO, tai, vadinasi, net ir būdama tokių rodmenų ji man atrodo to verta. Tai gali būti neprofesionalu, megėjiška, keista, bet profesionalumas irgi neateina iš niekur, į jį turi vesti kelias. Ir, man asmeniškai, tikras profesionalumas nebūtinai yra daryti taip, kaip visi daro, daryti "stock'ines" nuotraukas. Dieve mano, jei visi, dabar pripažįstami fotografijos revoliucionieriais, būtų darę taip, kaip visi tuo metu darė, dabar gal vis dar neturėtume į ką žiūrėti nuotraukose, tik monotoniškus,  visur pasikartojančius raštus, spalvas, kompozicijas. Kiekvieno kelias į profesionalumą gali ir galbūt net turėtų būti atskiras. 

    Yra kelių mokytis: galima visa ką daryti grafomaniškai ir nueiti per kiekybę, galima daug skaityti ir žiūrėti, bet daryti mažai, ir laikantis taisyklių. Bet, galų gale, taisyklės ne amžinos, ir niekad nelaužomos taisyklės tėra grandinės ties čiurnomis, mažu kur bepadedančios.
    Daryti kažką, nes "visi normalūs fotografai taip daro" man yra ne argumentas. Tai man nieko nesako. O netgi galbūt man ir tau tie normalūs fotografai nėra tas pat.
    Negaliu to daryti? Va, žiūrėk, paspaudžiu mygtuką ir padaryta. Ir būna, tokiais momentais atrandu naujas temas, šakas, idėjas. Atrandu patį fotografijos pradą, priežastis, kodėl tuo susidomėjau ir kas mane tame traukia. Atrandu nuotrauką, kurią galiu pajusti. Ir mano tikslas fotografijoje yra įamžinti jausmą apskritai. Įamžinti tai, kas akimis yra nematoma, ir perduoti tą jausmą kitam. 

Ir to aš mokausi.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Apie homofobiją, žmogaus teisę į orumą ir profesinę (ne)etiką

Šiandien Facebook paskyroje Psichologė Ramunė Murauskienė (sunku išties sužvejoti jos diplomą, jei ji jį turi, nes nepriklauso LPS) atsirado įrašas, kuriame moteris nesmerkia, "bet" kalba apie dviejų moterų meilę ir geismą. Jei pats įrašas iš principo ir nediskredituoja visų homoseksualių asmenų situacijos, įvardydamas tik konkretų atvejį su dvejomis "pasimetusiomis" merginomis, kur dar galima ieškoti dviprasmiškumo,  tolesni psichologės komentarai yra stačiai homofobiški. Homoseksualūs žmonės vadinami ligoniais, turinčiais sutrikimų, žmonėmis, nuo kurių reikia apsaugoti savo vaikus.

Parodžius poniai pirštu į jos komentarus, kad tai - homofobija, ji skėsčioja rankomis ir visiems iš eilės teigia, kad kas ką nori matyti, tas tą ir mato, o ji, matai, nieko nesmerkia. Į kitų komentarus atsako, kad pašnekės su jais tada, kai jie patys turės vaikų (lyg tai kuo būtų susiję). Nebelabai lieka ką daryti tada, kai pradeda komentuoti heteroseksualios orientacijos asmenys, tur…

Elektroninio pašto etiketas.

Sveiki.
Ką domina, įkeliu savo darbelį apie elektroninio pašto etiketą.

•ĮŽANGA Kiekvieną dieną mus supa elektroninės technologijos. Kaip kadaise bendravimą akis į akį ėmė atstoti bendravimas telefonu, taip dabar bendravimą telefonu keičia bendravimas kompiuterio pagalba. Interneto tinklas naudojamas įvairiems tikslams: skleisti reklamą, ieškoti informacijos, bendrauti su verslo partneriais.
Pastarąjį bendravimą ir aptarsiu šiame darbe.

Lyčių lygybė ir smurtas šeimoje

Šiandien viename dideliame USA forume aptikau diskusiją, kuri yra dovana, duodanti dar ir dar (the gift that keeps on giving, taip skant). 
Klausimas forume skambėjo taip: jei moteris muša vyrą, ar jis turi teisę suduoti jai smūgį gindamasis?
Iš tos diskusijos supratau keletą dalykų:
1) Žmonės nežino, kas yra savigyna 2) žmonės nežino, kas yra lyčių lygybė 3) žmonės nežino/nesupranta etikos normų kurias reprezentuoja esami įstatymai.
Truputis USA statistikos, kadangi ir diskusija vyksta USA forume:
Lokaliai:
2017m. Baton Rouge, LA, įvykdyta 14 žmogžudysčių, siejamų su smurtu šeimoje. Tai yra 19% teritorijoje iš viso įvykdytų žmogžudysčių. Penktadalis. 10 iš 14 aukų šeimose smurtas buvo praneštas anksčiau.  USA mastu: Pagal FBI, moteris šeimoje patiria smurtą kas 15 sekundžių.Kas ketvirta moteris ir kas septintas vyras kenčia nuo stipraus smurto šeimoje. Besidomintiems, iš tikrųjų labai daug įvairios statistikos galima rasti Bureu of Justice puslapyje.

Kaip žmogus, kuris nesupranta, kaip…