Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Nuostabus jausmas kažką nuspręsti

Neapsakomai nuostabus dalykas yra kažką savo gyvenime nuspręsti, ir nepalikti to minčių būsenoje. Teigiama, kad svajonių vizualizacija tikrai nemažai padeda tų svajonių siekti. Gal ir ne visiems, bet aš sutinku.
Todėl šiandien paėmiau markerį, baltą lapą, ir du sau svarbiausius punktus, kurių dar nepradėjau siekti, drąsiai ant to lapo užsirašiau, dabar jis draugiškai stovi šalia mano kompiuterio.
Paskutinis dalykas, su kuriuo taip elgiausi, buvo mano fotoaparato svajonė. Jo atvaizdas gulėjo mano kompiuterio ekrane taip, kad matyčiau kiekvienąsyk, atsidariusi darbalaukį ar įsijungusi kompiuterį.
Kai į kažką dėbsai vis po truputį, lyg tarp kitko, viena ar kita forma tą dalyką galėdamas paliesti, tai atrodo realu ir prie to imi priprasti. Gal net imi truputį gyventi taip, lyg jau būtum tai pasiekęs. Fotoaparatą (net geresnį) gausiu rugsėjo pirmą savaitę. Už tai beprotiškas ačiū ir močiutei, ir tėčiui, ir mylimajam, ir mano pačios santaupoms. Ačiū, kad padedate man siekti priemonių, kurios kažkur aukščiau išsiriša į svajonę - fotografuoti!
Tad šiandien labai drąsiai užsirašiau du dalykus, kad neužmigčiau ant laurų, nes labai tą mėgstu.

Vienas - abstraktus, susijęs su daugeliu mano gyvenimo sričių - šiuo metu labiausiai su dvasiniais dalykais, darbu ir fotografija. Punktas vadinasi "get better" (lietuviškai - tapk geresnis). Aš tą dažnai užmirštu gavusi komplimentų - juk jau tinka, ko dar stengtis. Bet tobulėti visada yra kur, ir geriau tą suprasti tada, kai Tau žarstomi komplimentai (kurie, visgi, iš kitos pusės, yra ir paskata - taigi nesu aš toks jau blogas šitoj srity).

Kitas - konkrečiausias koks tik begali būti. Į du žodžius sutrauktas "Skautai Vadovai", sakantis, kad nuo rudens žadu kulniuoti į skautus (išsirinkau vis tik Lietuvos Skautiją), išmokti visko, ko iki šiol neišmokau (taip žvėriškai džiaugiuos kad dar nepardaviau uniformos), ir drąsiai (net jei su mano užimtumu tai užtruks daug daug daug laiko) žengti vadovo keliu.
Žinojau, kad kada nors sugrįšiu į Skautiją, nežinojau tik kada ir kokia forma. Nuo tada, kai kadais pirmąkart ten įžengiau, žinojau, kad ir ten mano vieta. Laiką gal ir pasirinkau netobulą, bet to laiko niekuomet nebus per daug, o kas nori, tas suspėja visur. Tikiuosi kada nors išaugti į skautišką pavyzdį, kuriuo galima žavėtis. Kaip, pavyzdžiui, Seržo :)

Atrodo, kai parašai ant lapo, tai jau taip visiškai nuspręsta ir lyg ir nėra kelio atgal (ir nereikia). Kartais man net vizualizavimas kad jau užrašiau kažką ant to lapo (net jei lapo po ranka neturėjau) padeda, ir padeda daug.

Tai ir tiek tai šiandienai.


Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Apie homofobiją, žmogaus teisę į orumą ir profesinę (ne)etiką

Šiandien Facebook paskyroje Psichologė Ramunė Murauskienė (sunku išties sužvejoti jos diplomą, jei ji jį turi, nes nepriklauso LPS) atsirado įrašas, kuriame moteris nesmerkia, "bet" kalba apie dviejų moterų meilę ir geismą. Jei pats įrašas iš principo ir nediskredituoja visų homoseksualių asmenų situacijos, įvardydamas tik konkretų atvejį su dvejomis "pasimetusiomis" merginomis, kur dar galima ieškoti dviprasmiškumo,  tolesni psichologės komentarai yra stačiai homofobiški. Homoseksualūs žmonės vadinami ligoniais, turinčiais sutrikimų, žmonėmis, nuo kurių reikia apsaugoti savo vaikus.

Parodžius poniai pirštu į jos komentarus, kad tai - homofobija, ji skėsčioja rankomis ir visiems iš eilės teigia, kad kas ką nori matyti, tas tą ir mato, o ji, matai, nieko nesmerkia. Į kitų komentarus atsako, kad pašnekės su jais tada, kai jie patys turės vaikų (lyg tai kuo būtų susiję). Nebelabai lieka ką daryti tada, kai pradeda komentuoti heteroseksualios orientacijos asmenys, tur…

Elektroninio pašto etiketas.

Sveiki.
Ką domina, įkeliu savo darbelį apie elektroninio pašto etiketą.

•ĮŽANGA Kiekvieną dieną mus supa elektroninės technologijos. Kaip kadaise bendravimą akis į akį ėmė atstoti bendravimas telefonu, taip dabar bendravimą telefonu keičia bendravimas kompiuterio pagalba. Interneto tinklas naudojamas įvairiems tikslams: skleisti reklamą, ieškoti informacijos, bendrauti su verslo partneriais.
Pastarąjį bendravimą ir aptarsiu šiame darbe.

Lyčių lygybė ir smurtas šeimoje

Šiandien viename dideliame USA forume aptikau diskusiją, kuri yra dovana, duodanti dar ir dar (the gift that keeps on giving, taip skant). 
Klausimas forume skambėjo taip: jei moteris muša vyrą, ar jis turi teisę suduoti jai smūgį gindamasis?
Iš tos diskusijos supratau keletą dalykų:
1) Žmonės nežino, kas yra savigyna 2) žmonės nežino, kas yra lyčių lygybė 3) žmonės nežino/nesupranta etikos normų kurias reprezentuoja esami įstatymai.
Truputis USA statistikos, kadangi ir diskusija vyksta USA forume:
Lokaliai:
2017m. Baton Rouge, LA, įvykdyta 14 žmogžudysčių, siejamų su smurtu šeimoje. Tai yra 19% teritorijoje iš viso įvykdytų žmogžudysčių. Penktadalis. 10 iš 14 aukų šeimose smurtas buvo praneštas anksčiau.  USA mastu: Pagal FBI, moteris šeimoje patiria smurtą kas 15 sekundžių.Kas ketvirta moteris ir kas septintas vyras kenčia nuo stipraus smurto šeimoje. Besidomintiems, iš tikrųjų labai daug įvairios statistikos galima rasti Bureu of Justice puslapyje.

Kaip žmogus, kuris nesupranta, kaip…