Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Apie defektus ir žodžius, kurie turi reikšmės

Yra toks keistas apibrėžimas. Jis pavadintas "seksualine orientacija".
Paprastai, kai sakome šį žodį, žinom, kad yra skirtingų seksualinių orientacijų žmonių - heteroseksualai, biseksualai, homoseksualai... Kai, skirstydami pagal orientaciją, naudojame žodį "jį traukia", dažniausiai pirštu rodome į seksą ir lovą.
Tuomet leiskite man įtraukti į šias seksualinės orientacijos sąvokas įtraukti dar vieną seksualinę orientaciją: aseksualas. Tai žmogus, kurio mylėtis netraukia. Ne mylėti netraukia, bet mylėtis netraukia. Ką tai reiškia? Kad yra labai nemaža tikimybė kur nors sutikti aseksualų heteroseksualą, ar homoseksualą. Ką noriu tuo pasakyti? Nors net pats apibrėžimas seksualinė yra pirmiausiai siejamas su lova ir dauginimusi, tai tikrai nėra vienintelė jo reikšmė. Ir tai įrodo kiekvienas aseksualus hetero ar homo seksualas.

Visa tai rašau, nes šiandien ėjau namo, ir pagalvojau, kad visos seksualinių mažumų diskriminacijos problemos prasideda nuo to, kad į seksualinę orientaciją pirmiausia žiūrima tik kaip į poreikį mylėtis.
Du žmonės, kad ir kokios lyties bebūtų, pirmiausia, apibrėžiant pagal seksualinę orientaciją, daug kam siejasi būtent su tuo, kad jie mylisi. O tuomet, juk, žinoma: kam čia kiekvienam žinoti, kas, kur, kiek ir su kuo mylisi. Tikrai galime pasilaikyti šiuos faktus sau.
Todėl šiandienai galime paimti kad ir aseksualių homoseksualų pavyzdį. Įsivaizduokim du vienas kitą mylinčius žmones, kurių netraukia mylėtis. Va, atrodo kitaip, jau ir vaikų netvirkina, ir ką, tik myli vienas kitą. Ir priminti, kad stiprioje poroje tik tokiomis sąlygomis net ir mylėjimasis turėtų atsirasti.

Kai sakome heteroseksualas ar homoseksualas - turime omeny gerokai daugiau, nei patys galvojame. Tai ne vien faktas, su kuo žmogus mylisi. Tai - faktas, kaip atrodys jo šeima. Tai - faktas, kad jis mylės tokius žmones. Tai - faktas, kad jis, kaip ir visi kiti žmonės, gali mylėti ir įsimylėti, taip, gali ir mylėtis.
Bet šių dienų visuomenėj, kur kalinys pripažįstamas kankiniu, nes jam nebuvo leista pasimylėti, mes susikoncentruojame į seksą. Nenuostabu: juk visi tai daro, pusė apie tai dainuoja, pusė rodo savo užpakalius per televiziją, ir dauguma įsitikinę, kad seksas - tai reikiamybė. Be sekso gyventi neįmanoma.

Todėl seksualinė orientacija iš karto kelia tiesiogines asociacijas - "o kam mums reikia tai žinoti?!".
Bet mums nekelia abejonių mylimieji. Kad, pavyzdžiui, norėčiau susipažinti su žmogumi, kuris kartu su mano draugu kuria šeimą". Arba "norėčiau bent gyvai pamatyti tą, kuris mano draugei tiek daug gero davė". Ir jau tas ar ta - šnekant apie žmones, nelieka skirtumo. Turbūt didžiausia klaida, kurią galima padaryti, šnekant apie homoseksualus ar kokią kitą orientaciją, tai teigti - kad homoseksualumas - kai mylisi du vyrai, heteroseksualumas - kai mylisi vyras ir moteris. Ir žinote, jei tai tikrai tik apie seksą, manau, bet kuriuo atveju iškrypimas. Kai žmonės susitinka mylėtis, įsitikinę, kad be mylėjimosi neišgyvensim (mes išgyvensim, tik kartos po mūsų nelabai), manau, kad tai iškrypimas, kad ir kokios tos seksualinės orientacijos jie bebūtų. Bet vadinti visus gėjus iškrypėliais vien dėl to, kad mūsų galvelėje susišauna tokios asociacijos, šitoje sekso pergrūstoje visuomenėje... Tai, ko gero, irgi yra tam tikras smegenų plovimo defektas.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Elektroninio pašto etiketas.

Sveiki.
Ką domina, įkeliu savo darbelį apie elektroninio pašto etiketą.

•ĮŽANGA Kiekvieną dieną mus supa elektroninės technologijos. Kaip kadaise bendravimą akis į akį ėmė atstoti bendravimas telefonu, taip dabar bendravimą telefonu keičia bendravimas kompiuterio pagalba. Interneto tinklas naudojamas įvairiems tikslams: skleisti reklamą, ieškoti informacijos, bendrauti su verslo partneriais.
Pastarąjį bendravimą ir aptarsiu šiame darbe.

Apie homofobiją, žmogaus teisę į orumą ir profesinę (ne)etiką

Šiandien Facebook paskyroje Psichologė Ramunė Murauskienė (sunku išties sužvejoti jos diplomą, jei ji jį turi, nes nepriklauso LPS) atsirado įrašas, kuriame moteris nesmerkia, "bet" kalba apie dviejų moterų meilę ir geismą. Jei pats įrašas iš principo ir nediskredituoja visų homoseksualių asmenų situacijos, įvardydamas tik konkretų atvejį su dvejomis "pasimetusiomis" merginomis, kur dar galima ieškoti dviprasmiškumo,  tolesni psichologės komentarai yra stačiai homofobiški. Homoseksualūs žmonės vadinami ligoniais, turinčiais sutrikimų, žmonėmis, nuo kurių reikia apsaugoti savo vaikus.

Parodžius poniai pirštu į jos komentarus, kad tai - homofobija, ji skėsčioja rankomis ir visiems iš eilės teigia, kad kas ką nori matyti, tas tą ir mato, o ji, matai, nieko nesmerkia. Į kitų komentarus atsako, kad pašnekės su jais tada, kai jie patys turės vaikų (lyg tai kuo būtų susiję). Nebelabai lieka ką daryti tada, kai pradeda komentuoti heteroseksualios orientacijos asmenys, tur…