Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Apie atrodyti, būti ir kaip visa tai susiję

    Ko gero, kalbant apie išorę, savybė, kurios labiausiai man trūksta ir norėtųsi yra elegancija.

Gal šeštoje ar septintoje klasėje pas mus į klasę atėjo mergaitė, vardu Augustė. Baisiai gražiai dainuojanti (nors gal ir ne savu balsu) Sirvydytės dainas, elegantiška, miela, nuoširdi, besirengianti gražiomis žemės spalvomis.

Josios aprangos stilius man buvo toks artimas, kad iš karto žinojau, jog ne tik noriu, bet man ir iš kažkur giliai tiktų taip rengtis. Tai buvo kažkas, ko ieškojau, ir niekuomet iki tol neradau to formos.
Ir visgi aš taip nesirengiu, nes:
a) neturiu daug tokių rubų
b) neišeina

todėl kalbėsiu apie neišeina dalį.

Pas mus žmonės labai mėgsta pradėti nuo kito galo daryti dalykus.
Yra frazė būti ir yra frazė atrodyti. Paprastai žmonės iš išorės identifikuoja tam tikras savybės, tokias kaip elegancija, nuoširdumas, tvarkingumas, bla bla bla... Ir tos savybės nėra vien susijusios su išore, elegancija tai ne apsirengti suknelę, kurią nešiojo elegantiškas žmogus.
Būtent todėl tikėtina, kad taip padarius elegantiškai neatrodysi.

O mes labai mėgstam pradėti nuo išorės. Pavyzdžiui susirasti stilių, susipirkti drabužius ir vuolia. Ir po to žiūri, kad vis tiek kažkas ne taip, kaip įsivaizdavai, kaip turėtų būti.
kodėl taip yra?
Aš manau, kad tos savybės - tai toli gražu ne drabužių darbas, ir jų taip lengvai nenusipirksi už palaidinės ar sijono kainą. Nors galima mėginti. Ir tada kyla klausimas: kas Tau svarbu - būti ar atrodyti?
Tu gali būti nuoširdus, nors Tavo apranga mažai išduos, arba gali stengtis savo nuoširdumą išreikšti per išorę. Vienu atveju tikrai būsi nuoširdus, kitu - velnias žino.
Todėl gal labiau verta ugdyti savyje tas savybes, o tik po to krypti į išorę, ko paprastai su laiku nebereikia, nes kai žmoguje išties išsiskleidžia tos savybės, jos visiems akivaizdžiai matomos praktiškai iš pirmo žvilgsnio.

Nelabai manau, kad Augustė kiekvieną rytą valandą derindavo drabužius ir galvodavo, ką šiandien apsirengti. Manau, kad ji atsidarydavo spintą kaip ir mes kiekvieną rytą, kai skubam, pagriebdavo bene pirmą po ranka pakliuvusį drabužį ir jį užsidėdavo. Ir drabužis tuomet ją įkūnydavo.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Elektroninio pašto etiketas.

Sveiki.
Ką domina, įkeliu savo darbelį apie elektroninio pašto etiketą.

•ĮŽANGA Kiekvieną dieną mus supa elektroninės technologijos. Kaip kadaise bendravimą akis į akį ėmė atstoti bendravimas telefonu, taip dabar bendravimą telefonu keičia bendravimas kompiuterio pagalba. Interneto tinklas naudojamas įvairiems tikslams: skleisti reklamą, ieškoti informacijos, bendrauti su verslo partneriais.
Pastarąjį bendravimą ir aptarsiu šiame darbe.

Apie homofobiją, žmogaus teisę į orumą ir profesinę (ne)etiką

Šiandien Facebook paskyroje Psichologė Ramunė Murauskienė (sunku išties sužvejoti jos diplomą, jei ji jį turi, nes nepriklauso LPS) atsirado įrašas, kuriame moteris nesmerkia, "bet" kalba apie dviejų moterų meilę ir geismą. Jei pats įrašas iš principo ir nediskredituoja visų homoseksualių asmenų situacijos, įvardydamas tik konkretų atvejį su dvejomis "pasimetusiomis" merginomis, kur dar galima ieškoti dviprasmiškumo,  tolesni psichologės komentarai yra stačiai homofobiški. Homoseksualūs žmonės vadinami ligoniais, turinčiais sutrikimų, žmonėmis, nuo kurių reikia apsaugoti savo vaikus.

Parodžius poniai pirštu į jos komentarus, kad tai - homofobija, ji skėsčioja rankomis ir visiems iš eilės teigia, kad kas ką nori matyti, tas tą ir mato, o ji, matai, nieko nesmerkia. Į kitų komentarus atsako, kad pašnekės su jais tada, kai jie patys turės vaikų (lyg tai kuo būtų susiję). Nebelabai lieka ką daryti tada, kai pradeda komentuoti heteroseksualios orientacijos asmenys, tur…

Du žingsniai į priekį, vienas atgal

Radau savo svajonių darbą. Nuo praėjusių metų turėjau trumpą, bet intensyvų romaną su kava. Taip, kavos aparatas virtuvėje prie to stipriai prisidėjo. Bet labiau prisidėjo tai, kad visą laiką dirbau tam, kad kažkas gautų tobulą puodelį kavos. Ir jaučiuosi paaugusi. Tiek karjeros prasme, tiek asmeniškai.Galbūt ir neturėčiau būti, dauguma žmonių, su kuriais atsisveikinama per/po bandomojo, taip nesijaučia. Bet visgi. Net jei radau svajonių darbą ir šį praradau, aš kažką radau.O žmogui kaip man kažką rasti yra be galo reta ir be galo svarbu. I get it. Niekam nereikia problematiškų žmonių, niekam nereikia sergančių žmonių. Ir kai susirgau paskutinį kartą, žinojau, kad nėra daug ko tikėtis.Tačiau tuo metu mano sveikata man buvo prioritetas, antrasis - darbas, kurio man ir reikėjo ir kurį be galo mylėjau.Kai pabundi ryte sukaustytas ir negali pajudėt dar valandą, suvoki, kad čia baigiasi tavo galimybių ribos. Kad ilgai taip nebebus. Ir kai dar po poros rytų galutinai pratrūksti, suvokdamas,…