Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Apie atrodyti, būti ir kaip visa tai susiję

    Ko gero, kalbant apie išorę, savybė, kurios labiausiai man trūksta ir norėtųsi yra elegancija.

Gal šeštoje ar septintoje klasėje pas mus į klasę atėjo mergaitė, vardu Augustė. Baisiai gražiai dainuojanti (nors gal ir ne savu balsu) Sirvydytės dainas, elegantiška, miela, nuoširdi, besirengianti gražiomis žemės spalvomis.

Josios aprangos stilius man buvo toks artimas, kad iš karto žinojau, jog ne tik noriu, bet man ir iš kažkur giliai tiktų taip rengtis. Tai buvo kažkas, ko ieškojau, ir niekuomet iki tol neradau to formos.
Ir visgi aš taip nesirengiu, nes:
a) neturiu daug tokių rubų
b) neišeina

todėl kalbėsiu apie neišeina dalį.

Pas mus žmonės labai mėgsta pradėti nuo kito galo daryti dalykus.
Yra frazė būti ir yra frazė atrodyti. Paprastai žmonės iš išorės identifikuoja tam tikras savybės, tokias kaip elegancija, nuoširdumas, tvarkingumas, bla bla bla... Ir tos savybės nėra vien susijusios su išore, elegancija tai ne apsirengti suknelę, kurią nešiojo elegantiškas žmogus.
Būtent todėl tikėtina, kad taip padarius elegantiškai neatrodysi.

O mes labai mėgstam pradėti nuo išorės. Pavyzdžiui susirasti stilių, susipirkti drabužius ir vuolia. Ir po to žiūri, kad vis tiek kažkas ne taip, kaip įsivaizdavai, kaip turėtų būti.
kodėl taip yra?
Aš manau, kad tos savybės - tai toli gražu ne drabužių darbas, ir jų taip lengvai nenusipirksi už palaidinės ar sijono kainą. Nors galima mėginti. Ir tada kyla klausimas: kas Tau svarbu - būti ar atrodyti?
Tu gali būti nuoširdus, nors Tavo apranga mažai išduos, arba gali stengtis savo nuoširdumą išreikšti per išorę. Vienu atveju tikrai būsi nuoširdus, kitu - velnias žino.
Todėl gal labiau verta ugdyti savyje tas savybes, o tik po to krypti į išorę, ko paprastai su laiku nebereikia, nes kai žmoguje išties išsiskleidžia tos savybės, jos visiems akivaizdžiai matomos praktiškai iš pirmo žvilgsnio.

Nelabai manau, kad Augustė kiekvieną rytą valandą derindavo drabužius ir galvodavo, ką šiandien apsirengti. Manau, kad ji atsidarydavo spintą kaip ir mes kiekvieną rytą, kai skubam, pagriebdavo bene pirmą po ranka pakliuvusį drabužį ir jį užsidėdavo. Ir drabužis tuomet ją įkūnydavo.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Apie homofobiją, žmogaus teisę į orumą ir profesinę (ne)etiką

Šiandien Facebook paskyroje Psichologė Ramunė Murauskienė (sunku išties sužvejoti jos diplomą, jei ji jį turi, nes nepriklauso LPS) atsirado įrašas, kuriame moteris nesmerkia, "bet" kalba apie dviejų moterų meilę ir geismą. Jei pats įrašas iš principo ir nediskredituoja visų homoseksualių asmenų situacijos, įvardydamas tik konkretų atvejį su dvejomis "pasimetusiomis" merginomis, kur dar galima ieškoti dviprasmiškumo,  tolesni psichologės komentarai yra stačiai homofobiški. Homoseksualūs žmonės vadinami ligoniais, turinčiais sutrikimų, žmonėmis, nuo kurių reikia apsaugoti savo vaikus.

Parodžius poniai pirštu į jos komentarus, kad tai - homofobija, ji skėsčioja rankomis ir visiems iš eilės teigia, kad kas ką nori matyti, tas tą ir mato, o ji, matai, nieko nesmerkia. Į kitų komentarus atsako, kad pašnekės su jais tada, kai jie patys turės vaikų (lyg tai kuo būtų susiję). Nebelabai lieka ką daryti tada, kai pradeda komentuoti heteroseksualios orientacijos asmenys, tur…

Elektroninio pašto etiketas.

Sveiki.
Ką domina, įkeliu savo darbelį apie elektroninio pašto etiketą.

•ĮŽANGA Kiekvieną dieną mus supa elektroninės technologijos. Kaip kadaise bendravimą akis į akį ėmė atstoti bendravimas telefonu, taip dabar bendravimą telefonu keičia bendravimas kompiuterio pagalba. Interneto tinklas naudojamas įvairiems tikslams: skleisti reklamą, ieškoti informacijos, bendrauti su verslo partneriais.
Pastarąjį bendravimą ir aptarsiu šiame darbe.

Lyčių lygybė ir smurtas šeimoje

Šiandien viename dideliame USA forume aptikau diskusiją, kuri yra dovana, duodanti dar ir dar (the gift that keeps on giving, taip skant). 
Klausimas forume skambėjo taip: jei moteris muša vyrą, ar jis turi teisę suduoti jai smūgį gindamasis?
Iš tos diskusijos supratau keletą dalykų:
1) Žmonės nežino, kas yra savigyna 2) žmonės nežino, kas yra lyčių lygybė 3) žmonės nežino/nesupranta etikos normų kurias reprezentuoja esami įstatymai.
Truputis USA statistikos, kadangi ir diskusija vyksta USA forume:
Lokaliai:
2017m. Baton Rouge, LA, įvykdyta 14 žmogžudysčių, siejamų su smurtu šeimoje. Tai yra 19% teritorijoje iš viso įvykdytų žmogžudysčių. Penktadalis. 10 iš 14 aukų šeimose smurtas buvo praneštas anksčiau.  USA mastu: Pagal FBI, moteris šeimoje patiria smurtą kas 15 sekundžių.Kas ketvirta moteris ir kas septintas vyras kenčia nuo stipraus smurto šeimoje. Besidomintiems, iš tikrųjų labai daug įvairios statistikos galima rasti Bureu of Justice puslapyje.

Kaip žmogus, kuris nesupranta, kaip…