Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

*Gyvenimas yra pats geriausias man galėjęs nutikti dalykas*

Jau pasidalinau su Odeta, bet kaip čia nuslėpsi nuo kitų?
Per pastarąją savaitę atbudo kažkur uždusinta sena kaip pats mano gyvenimas aistra psichologijai, stiprėlesnė nei tai, kad užtektų tiesiog toliau gyventi, nes visa yra psichologija.
Todėl nuo vakar nakties užėjus beatodairiškam norui paskaitinėti ką nors rimtesnio negu "kaip atskirti, ar jūsų vyras jus apgaudinėja", šiandien prisiryžau ir nuėjau bent jau į savo prof. rengimo centro biblioteką. Apvaikštau lentynas, prierašo su psichologija nerandu, klausiu darbuotojos:
- turite ką nors apie psichologiją?
- O ko Jūs ieškot?
- Na, noriu pažiūrėti, ką turit, išsirinksiu.
darbuotoja pradeda siūlyti profesionaliai parašytas populiariosios psichologijos knygeles (tiesiogine to žodžio prasme, taip ir sako: "Yra nedidelių, na ten pop.psichologija, bet labai prof.parašyta")
- Nenoriu populiariosios -, sakau ,- noriu ko nors rimtesnio.
nuveda mane iki lentynos ir nueina, per eiles (ne žmonių eiles -žmonių eilių ten nebūna-, lentynų eiles) šnekėdama
- Tai jei nori rimtos knygos tai imk va tas storas - ,(turėdama omeny Myers'o knygas),-  bet pamatysi, atsiversi pirmą puslapį, man atrodo, ir daugiau nebenorėsi , - drąsiai teigia be jokių užuolankų, jog nesugebėsiu "panešti", beje, knyga sunki ir fiziškai :D

Nepaisant to, kad pati negalėjo pakęsti psichologijos, kai ją turėjo savo studijose, tikiu, aš dar šiandien gražiai atrodžiau. Matyt, per gražiai, kad imčiau tokią knygą.

Su Myers'o Asmenybės psichologija, jei gerai pamenu tą tomą, susipažinau dar vienuoliktoj klasėj, rašydama referatą apie IQ, EQ ir jų sąryšius, tad šįsyk kiek pagalvojusi pasiėmiau socialinę psichologiją, na, teigiant drąsiau, turbūt vis tiek tik jos pagrindus.
Darbuotojai užrašinėjant knygą į lapelį (taip, jie neturi elektroninės sistemos, ir kam jiem ji, kai į biblioteką žmonės ten užeina ne itin dažnai?) dar pašnekėjome, mat, ji manęs paklausė, ką aš baigusi. Pasakiau, kad nieko, kad metus po mokyklos dirbau, po to šnekėjom, kad bent jau sovietiniais laikais ji be galo gerai mokėjo atskirt saviugda beaaugantį žmogų ir tą, kuris paliestas aukštojo išsilavinimo, sakė, ir dabar panašiai. Stok, galvok, verta.

Ir tik eidama namo suvokiau, kad ji manęs paklausė, ką aš baigusi.

Senos geros aistros, welcome back to my incredibly awesome life!


Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Elektroninio pašto etiketas.

Sveiki.
Ką domina, įkeliu savo darbelį apie elektroninio pašto etiketą.

•ĮŽANGA Kiekvieną dieną mus supa elektroninės technologijos. Kaip kadaise bendravimą akis į akį ėmė atstoti bendravimas telefonu, taip dabar bendravimą telefonu keičia bendravimas kompiuterio pagalba. Interneto tinklas naudojamas įvairiems tikslams: skleisti reklamą, ieškoti informacijos, bendrauti su verslo partneriais.
Pastarąjį bendravimą ir aptarsiu šiame darbe.

Apie homofobiją, žmogaus teisę į orumą ir profesinę (ne)etiką

Šiandien Facebook paskyroje Psichologė Ramunė Murauskienė (sunku išties sužvejoti jos diplomą, jei ji jį turi, nes nepriklauso LPS) atsirado įrašas, kuriame moteris nesmerkia, "bet" kalba apie dviejų moterų meilę ir geismą. Jei pats įrašas iš principo ir nediskredituoja visų homoseksualių asmenų situacijos, įvardydamas tik konkretų atvejį su dvejomis "pasimetusiomis" merginomis, kur dar galima ieškoti dviprasmiškumo,  tolesni psichologės komentarai yra stačiai homofobiški. Homoseksualūs žmonės vadinami ligoniais, turinčiais sutrikimų, žmonėmis, nuo kurių reikia apsaugoti savo vaikus.

Parodžius poniai pirštu į jos komentarus, kad tai - homofobija, ji skėsčioja rankomis ir visiems iš eilės teigia, kad kas ką nori matyti, tas tą ir mato, o ji, matai, nieko nesmerkia. Į kitų komentarus atsako, kad pašnekės su jais tada, kai jie patys turės vaikų (lyg tai kuo būtų susiję). Nebelabai lieka ką daryti tada, kai pradeda komentuoti heteroseksualios orientacijos asmenys, tur…

Du žingsniai į priekį, vienas atgal

Radau savo svajonių darbą. Nuo praėjusių metų turėjau trumpą, bet intensyvų romaną su kava. Taip, kavos aparatas virtuvėje prie to stipriai prisidėjo. Bet labiau prisidėjo tai, kad visą laiką dirbau tam, kad kažkas gautų tobulą puodelį kavos. Ir jaučiuosi paaugusi. Tiek karjeros prasme, tiek asmeniškai.Galbūt ir neturėčiau būti, dauguma žmonių, su kuriais atsisveikinama per/po bandomojo, taip nesijaučia. Bet visgi. Net jei radau svajonių darbą ir šį praradau, aš kažką radau.O žmogui kaip man kažką rasti yra be galo reta ir be galo svarbu. I get it. Niekam nereikia problematiškų žmonių, niekam nereikia sergančių žmonių. Ir kai susirgau paskutinį kartą, žinojau, kad nėra daug ko tikėtis.Tačiau tuo metu mano sveikata man buvo prioritetas, antrasis - darbas, kurio man ir reikėjo ir kurį be galo mylėjau.Kai pabundi ryte sukaustytas ir negali pajudėt dar valandą, suvoki, kad čia baigiasi tavo galimybių ribos. Kad ilgai taip nebebus. Ir kai dar po poros rytų galutinai pratrūksti, suvokdamas,…