Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kavos tirščių fenomenas

Iš visų buitinių ir nebuitinių dalykų, kuriuos galima atlikti svečiuose, pats keisčiausias yra plauti puodelį nuo kavos.

Pažįstu trijų rūšių žmones: tuos, kurie pila tirščius į kriauklę, tuos, kurie pila tirščius į klozetą ir tuos, kurie tirščius išgriebia į šiukšliadėžę (gerai, gerai, dar yra vienetai tų, kurie jais tręšia gėles). 
Ir iš visų buitinių dalykų šis atrodo svarbiausias, nemaža dalis akcentuoja baisią tavo klaidą, jeigu ne taip padarei, kaip ten pas juos yra iš amžių į amžius priimta, nors kai žmonės pradėjo gerti kavą, toje vietoje, kur dabar stovi namas, turbūt nė kanalizacijos vamzdžių nebuvo.
Visi šie būdai akcentuojami dėl estetinių, o taip pat ir praktinių paskirčių:

Pilti į klozetą, tai tarsi saugoti ir mylėti savo kriauklės eko sistemą, nors ir iš kriauklės ir iš tualeto visa nukeliauja ten pat, čia kaip šiukšlių rūšiavimas mūsų gimtinėj. Ir nors yra žmonių, kurių kriauklės vamzdžiai išties siauroki arba linkę užsikišti, tačiau dauguma jų niekada nematė to vykstant, turbūt net neįsivaizduoja, kaip tai atrodo, ir jų argumentai yra daug maž tokie: kavos tirščiai netirpsta, tai kur jie dingsta? 

Kur ir visi kiti dalykai dingsta, kur dingsta Jūsų Pur Balsam,  Jūsų pamėgti Ariel milteliai - net jeigu ir tirpsta, patikėkit manim, vien dėl to tikrai niekur nedingsta -, kur dingsta į kriauklę įsprūdęs išdykėlis spagetti, ir visi kiti dalykai, kuriuos jūs puikiai žinot dingstant iš Jūsų buto ir nukeliaujant į kanalizaciją, bet dėl vienokių ar kitokių - dažniausiai estetinių - priežasčių tikrai nenorit, kad čia išvardyčiau. 
Ir išvis, nematau jokios estetikos lakstyme į wc su puodeliu, sąžiningai. Po to dar iškyla ekologiniai klausimai, ar išpylus kavą į klozetą reikia nuleisti vandenį - gal jie taupo, aš čia neekologiškai švaistau, o kitam svečiui atėjus į wc ir atvožus klozeto dangtį mintys kyla įvairios.

Tuo pačiu metu mažesnė, bet nepalyginamai kruopštesnė lietuvių dalis į rankas ima šaukštelį ir lėtai knebinėja kavos tirščius iš jau daugiau mažiau nusunkto puodelio. Palinkę beveik kaip rūpintojėlis jie meta tai, ką randa, į šiukšliadėžę. Šis metodas yra arčiausiai būrimo iš kavos tirščių, nors niekas išties nežino, kaip tai reikėtų daryti. Tiesiog tai velniškai meditatyvu, ir tenka su tirščiais susipažinti iš arti. Iš tikrai arti. Kai geriame kavą, mes nejaučiame, kad jie taip arti mūsų lūpų, nebent būname žvėriškai išsiblaškę ir / ar trokštantys litro kavos, kad godžiai gerdami paskutinį gurkšnį jau galime burtis iš to, ką ištraukiame iš burnos.

Ir yra tie nuostabūs bohemikai, tie nerūpestingi pankai, ir tie visi kiti, kurie ramia galva išpila tirščius į kriauklę, jų labai nevargina tai, ką su tirščiais daro kiti, arba jų svečiai, paniškai trokštą patys išsiplauti puodelį ir išplauti draugui. Tiems žmonėms beveik netenka pamatyti, kaip atrodo kavos tirščiai - veikiausiai, tik beriant juos dar į puodelį, nes po to kriauklėje jie užpilami vandeniu ir išteka ten, kur ir visi kiti dalykai kanalizacijoje išteka. Tokio veiksmo lengvumas man yra absoliučiai ir labiausiai, kaip beįmanoma, estetiškas. Čia atsiskleidžia visas buities paprastumas, nuvysta Žemaitės Marti, tokios tolerancijos kavos tirščių teisėms ir buičiai pasimokyti turėtų kiekvienas asmuo, net tie, kurie su kava turi tiek bendro, kaip šviesiaplaukis foto-video vyras Nikita.

Ai, ir dar yra tie, kurie apie kavos tirščių išpylimą rašo blogo įrašus.

Komentarai

  1. WC kanalizacijos vamzdis bent dukart storesnis, taigi kiek kartų padidėja skerspjūvis - žinai iš 7 klasės geometrijos. Ką daro kava vamzdžiams - pasiklausk santechnikų. Anksčiau ar vėliau juos sutiksi savo namuose, dėl tų pačių vamzdžių. Kad ir kokie geri dabartiniai plastmasiniai vamzdžiai, bet kava juo įveikia irgi ;)
    P.S. Kavos tirščiais bjaurėtis yra kiek keista - juk ką tik gėrei tirščių nuovirą :D
    P.P.S. Man patiko skaityti, linksma, vaizdinga, sąmojinga ir gražu :)

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Apie homofobiją, žmogaus teisę į orumą ir profesinę (ne)etiką

Šiandien Facebook paskyroje Psichologė Ramunė Murauskienė (sunku išties sužvejoti jos diplomą, jei ji jį turi, nes nepriklauso LPS) atsirado įrašas, kuriame moteris nesmerkia, "bet" kalba apie dviejų moterų meilę ir geismą. Jei pats įrašas iš principo ir nediskredituoja visų homoseksualių asmenų situacijos, įvardydamas tik konkretų atvejį su dvejomis "pasimetusiomis" merginomis, kur dar galima ieškoti dviprasmiškumo,  tolesni psichologės komentarai yra stačiai homofobiški. Homoseksualūs žmonės vadinami ligoniais, turinčiais sutrikimų, žmonėmis, nuo kurių reikia apsaugoti savo vaikus.

Parodžius poniai pirštu į jos komentarus, kad tai - homofobija, ji skėsčioja rankomis ir visiems iš eilės teigia, kad kas ką nori matyti, tas tą ir mato, o ji, matai, nieko nesmerkia. Į kitų komentarus atsako, kad pašnekės su jais tada, kai jie patys turės vaikų (lyg tai kuo būtų susiję). Nebelabai lieka ką daryti tada, kai pradeda komentuoti heteroseksualios orientacijos asmenys, tur…

Elektroninio pašto etiketas.

Sveiki.
Ką domina, įkeliu savo darbelį apie elektroninio pašto etiketą.

•ĮŽANGA Kiekvieną dieną mus supa elektroninės technologijos. Kaip kadaise bendravimą akis į akį ėmė atstoti bendravimas telefonu, taip dabar bendravimą telefonu keičia bendravimas kompiuterio pagalba. Interneto tinklas naudojamas įvairiems tikslams: skleisti reklamą, ieškoti informacijos, bendrauti su verslo partneriais.
Pastarąjį bendravimą ir aptarsiu šiame darbe.

Du žingsniai į priekį, vienas atgal

Radau savo svajonių darbą. Nuo praėjusių metų turėjau trumpą, bet intensyvų romaną su kava. Taip, kavos aparatas virtuvėje prie to stipriai prisidėjo. Bet labiau prisidėjo tai, kad visą laiką dirbau tam, kad kažkas gautų tobulą puodelį kavos. Ir jaučiuosi paaugusi. Tiek karjeros prasme, tiek asmeniškai.Galbūt ir neturėčiau būti, dauguma žmonių, su kuriais atsisveikinama per/po bandomojo, taip nesijaučia. Bet visgi. Net jei radau svajonių darbą ir šį praradau, aš kažką radau.O žmogui kaip man kažką rasti yra be galo reta ir be galo svarbu. I get it. Niekam nereikia problematiškų žmonių, niekam nereikia sergančių žmonių. Ir kai susirgau paskutinį kartą, žinojau, kad nėra daug ko tikėtis.Tačiau tuo metu mano sveikata man buvo prioritetas, antrasis - darbas, kurio man ir reikėjo ir kurį be galo mylėjau.Kai pabundi ryte sukaustytas ir negali pajudėt dar valandą, suvoki, kad čia baigiasi tavo galimybių ribos. Kad ilgai taip nebebus. Ir kai dar po poros rytų galutinai pratrūksti, suvokdamas,…