Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

That's how you do music || Kamanių Šilelis

    Taigi šiandien teko didžiulė garbė apturėti galimybę nueiti į Kamanių Šilelio "Viskas Teka" albumo pristatymą.
    Nerašysiu daug istorinių - biografinių faktų, nes tuomet jau tektų užsiimti objektyviu tekstu - ir kur Tu gali nukišti savo emocijas taip greitai, iš po tokio nuostabaus vakaro? Net užmiršau, kad raiščius karts nuo karto sudiegia taip, kad nustoju eiti.

    Užmiršau, kad pati vis pritingiu patobulėti muzikoj (bet, labai lėtai, bet kažkur žengiu), kad prieš dvi dienas pradėjau 365 nuotraukų projektą, kuriuo įsipareigoju padaryti po nuotrauką, kuri mane tenkintų, kiekvieną dieną, ir ją įkelti - ir jau nežinau, ką kelti iš šiandienos.
    Žodžiu, užmiršta daug dalykų, atsiminta tai, kad senokai negirdėtas Kamanių Šilelis keičiasi, ugdosi, auga, prisideda nariais ir instrumentais, teka, teka, teka.
    Net nežinau, kas įdėjo daugiau darbo: muzikantai ar apšvietėjas, tokio fantastiško apšvietimo darbo ne tik, kad nemačiau pastaraisiais metais, bet gal ir išvis nemačiau. Su tokia kokybe, taip suderinto su dainoms, kalbomis, kiekvienu žodžiu.
    Neprailgo nei sekundė, kol Mantas derino gitaras. Jie žino, kaip buitines šnekas ant scenos paversti anekdotais ir įspūdingomis frazėmis, žinoma, to paties apšvietėjo padedami.
    Kadaise išpopuliarėję su daina "Vyturiai", kurią taip pat pagrojo koncerte (niekad nemaniau, kad raidžių junginys "la" gali kur nors būti priimtinas, tinkamas, gerbtinas, bet jie tai padarė - jie turi dainą, kurios esmė ir yra tas "la". Toks paprastas paprastas genialumas. Jie žino, kaip sudėti dainą)  https://www.youtube.com/watch?v=LcI8PcqN3hA

    Per laiką frupė išties pasipildė instrumentais, tarp kurių, panašu, namie gali jau greitai ir neberasti vietos padėti kojos - bet juk tai ne taip ir svarbu.
Toks preciziškas tikslumas, natūralūs įsijautusio grojančio, dainuojančio žmogaus judesiai! Garsas, koks garsas!
    Skambesių ieškojimai, pasirodę besą fantastiškai sėkmingi, vargšams žiūrovams (bent jau man) vis dar nesuvokiant, kaip žmogui, ką tik išgirdusiam "Kamanių Šilelis" reikia apibūdinti muzikos žanrą. Tai tiesiog imi ir sakai, kad to jie dar negirdėjo.

    Publika - arba visi muzikantai, arba gerokai išlavinę dainavimą per tuos pačius Kamanių Šilelio koncertus, be problemų surandantys visas reikiamas natas - ir daugiau - koncerte paprašyti pritarti.

    Mane visuomet traukė Kamanių Šilelio buvimas, perdėm nesivarginant, kas čia dabar populiaru, kur reiktų rikiuotis. Tas žaidimas, ieškojimas ir labai sėkmingas radimas, taškymasis, buvimas ten, kur, regis, ir yra jų vieta - tai pusantros valandos meditacijos, socialios meditacijos, pertraukiamos juokelių ir visos salės kvatojimo. Pats tobuliausias penktadienio vakaras.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Apie homofobiją, žmogaus teisę į orumą ir profesinę (ne)etiką

Šiandien Facebook paskyroje Psichologė Ramunė Murauskienė (sunku išties sužvejoti jos diplomą, jei ji jį turi, nes nepriklauso LPS) atsirado įrašas, kuriame moteris nesmerkia, "bet" kalba apie dviejų moterų meilę ir geismą. Jei pats įrašas iš principo ir nediskredituoja visų homoseksualių asmenų situacijos, įvardydamas tik konkretų atvejį su dvejomis "pasimetusiomis" merginomis, kur dar galima ieškoti dviprasmiškumo,  tolesni psichologės komentarai yra stačiai homofobiški. Homoseksualūs žmonės vadinami ligoniais, turinčiais sutrikimų, žmonėmis, nuo kurių reikia apsaugoti savo vaikus.

Parodžius poniai pirštu į jos komentarus, kad tai - homofobija, ji skėsčioja rankomis ir visiems iš eilės teigia, kad kas ką nori matyti, tas tą ir mato, o ji, matai, nieko nesmerkia. Į kitų komentarus atsako, kad pašnekės su jais tada, kai jie patys turės vaikų (lyg tai kuo būtų susiję). Nebelabai lieka ką daryti tada, kai pradeda komentuoti heteroseksualios orientacijos asmenys, tur…

Elektroninio pašto etiketas.

Sveiki.
Ką domina, įkeliu savo darbelį apie elektroninio pašto etiketą.

•ĮŽANGA Kiekvieną dieną mus supa elektroninės technologijos. Kaip kadaise bendravimą akis į akį ėmė atstoti bendravimas telefonu, taip dabar bendravimą telefonu keičia bendravimas kompiuterio pagalba. Interneto tinklas naudojamas įvairiems tikslams: skleisti reklamą, ieškoti informacijos, bendrauti su verslo partneriais.
Pastarąjį bendravimą ir aptarsiu šiame darbe.

Lyčių lygybė ir smurtas šeimoje

Šiandien viename dideliame USA forume aptikau diskusiją, kuri yra dovana, duodanti dar ir dar (the gift that keeps on giving, taip skant). 
Klausimas forume skambėjo taip: jei moteris muša vyrą, ar jis turi teisę suduoti jai smūgį gindamasis?
Iš tos diskusijos supratau keletą dalykų:
1) Žmonės nežino, kas yra savigyna 2) žmonės nežino, kas yra lyčių lygybė 3) žmonės nežino/nesupranta etikos normų kurias reprezentuoja esami įstatymai.
Truputis USA statistikos, kadangi ir diskusija vyksta USA forume:
Lokaliai:
2017m. Baton Rouge, LA, įvykdyta 14 žmogžudysčių, siejamų su smurtu šeimoje. Tai yra 19% teritorijoje iš viso įvykdytų žmogžudysčių. Penktadalis. 10 iš 14 aukų šeimose smurtas buvo praneštas anksčiau.  USA mastu: Pagal FBI, moteris šeimoje patiria smurtą kas 15 sekundžių.Kas ketvirta moteris ir kas septintas vyras kenčia nuo stipraus smurto šeimoje. Besidomintiems, iš tikrųjų labai daug įvairios statistikos galima rasti Bureu of Justice puslapyje.

Kaip žmogus, kuris nesupranta, kaip…