Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

That's how you do music || Kamanių Šilelis

    Taigi šiandien teko didžiulė garbė apturėti galimybę nueiti į Kamanių Šilelio "Viskas Teka" albumo pristatymą.
    Nerašysiu daug istorinių - biografinių faktų, nes tuomet jau tektų užsiimti objektyviu tekstu - ir kur Tu gali nukišti savo emocijas taip greitai, iš po tokio nuostabaus vakaro? Net užmiršau, kad raiščius karts nuo karto sudiegia taip, kad nustoju eiti.

    Užmiršau, kad pati vis pritingiu patobulėti muzikoj (bet, labai lėtai, bet kažkur žengiu), kad prieš dvi dienas pradėjau 365 nuotraukų projektą, kuriuo įsipareigoju padaryti po nuotrauką, kuri mane tenkintų, kiekvieną dieną, ir ją įkelti - ir jau nežinau, ką kelti iš šiandienos.
    Žodžiu, užmiršta daug dalykų, atsiminta tai, kad senokai negirdėtas Kamanių Šilelis keičiasi, ugdosi, auga, prisideda nariais ir instrumentais, teka, teka, teka.
    Net nežinau, kas įdėjo daugiau darbo: muzikantai ar apšvietėjas, tokio fantastiško apšvietimo darbo ne tik, kad nemačiau pastaraisiais metais, bet gal ir išvis nemačiau. Su tokia kokybe, taip suderinto su dainoms, kalbomis, kiekvienu žodžiu.
    Neprailgo nei sekundė, kol Mantas derino gitaras. Jie žino, kaip buitines šnekas ant scenos paversti anekdotais ir įspūdingomis frazėmis, žinoma, to paties apšvietėjo padedami.
    Kadaise išpopuliarėję su daina "Vyturiai", kurią taip pat pagrojo koncerte (niekad nemaniau, kad raidžių junginys "la" gali kur nors būti priimtinas, tinkamas, gerbtinas, bet jie tai padarė - jie turi dainą, kurios esmė ir yra tas "la". Toks paprastas paprastas genialumas. Jie žino, kaip sudėti dainą)  https://www.youtube.com/watch?v=LcI8PcqN3hA

    Per laiką frupė išties pasipildė instrumentais, tarp kurių, panašu, namie gali jau greitai ir neberasti vietos padėti kojos - bet juk tai ne taip ir svarbu.
Toks preciziškas tikslumas, natūralūs įsijautusio grojančio, dainuojančio žmogaus judesiai! Garsas, koks garsas!
    Skambesių ieškojimai, pasirodę besą fantastiškai sėkmingi, vargšams žiūrovams (bent jau man) vis dar nesuvokiant, kaip žmogui, ką tik išgirdusiam "Kamanių Šilelis" reikia apibūdinti muzikos žanrą. Tai tiesiog imi ir sakai, kad to jie dar negirdėjo.

    Publika - arba visi muzikantai, arba gerokai išlavinę dainavimą per tuos pačius Kamanių Šilelio koncertus, be problemų surandantys visas reikiamas natas - ir daugiau - koncerte paprašyti pritarti.

    Mane visuomet traukė Kamanių Šilelio buvimas, perdėm nesivarginant, kas čia dabar populiaru, kur reiktų rikiuotis. Tas žaidimas, ieškojimas ir labai sėkmingas radimas, taškymasis, buvimas ten, kur, regis, ir yra jų vieta - tai pusantros valandos meditacijos, socialios meditacijos, pertraukiamos juokelių ir visos salės kvatojimo. Pats tobuliausias penktadienio vakaras.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Elektroninio pašto etiketas.

Sveiki.
Ką domina, įkeliu savo darbelį apie elektroninio pašto etiketą.

•ĮŽANGA Kiekvieną dieną mus supa elektroninės technologijos. Kaip kadaise bendravimą akis į akį ėmė atstoti bendravimas telefonu, taip dabar bendravimą telefonu keičia bendravimas kompiuterio pagalba. Interneto tinklas naudojamas įvairiems tikslams: skleisti reklamą, ieškoti informacijos, bendrauti su verslo partneriais.
Pastarąjį bendravimą ir aptarsiu šiame darbe.

Apie homofobiją, žmogaus teisę į orumą ir profesinę (ne)etiką

Šiandien Facebook paskyroje Psichologė Ramunė Murauskienė (sunku išties sužvejoti jos diplomą, jei ji jį turi, nes nepriklauso LPS) atsirado įrašas, kuriame moteris nesmerkia, "bet" kalba apie dviejų moterų meilę ir geismą. Jei pats įrašas iš principo ir nediskredituoja visų homoseksualių asmenų situacijos, įvardydamas tik konkretų atvejį su dvejomis "pasimetusiomis" merginomis, kur dar galima ieškoti dviprasmiškumo,  tolesni psichologės komentarai yra stačiai homofobiški. Homoseksualūs žmonės vadinami ligoniais, turinčiais sutrikimų, žmonėmis, nuo kurių reikia apsaugoti savo vaikus.

Parodžius poniai pirštu į jos komentarus, kad tai - homofobija, ji skėsčioja rankomis ir visiems iš eilės teigia, kad kas ką nori matyti, tas tą ir mato, o ji, matai, nieko nesmerkia. Į kitų komentarus atsako, kad pašnekės su jais tada, kai jie patys turės vaikų (lyg tai kuo būtų susiję). Nebelabai lieka ką daryti tada, kai pradeda komentuoti heteroseksualios orientacijos asmenys, tur…

Du žingsniai į priekį, vienas atgal

Radau savo svajonių darbą. Nuo praėjusių metų turėjau trumpą, bet intensyvų romaną su kava. Taip, kavos aparatas virtuvėje prie to stipriai prisidėjo. Bet labiau prisidėjo tai, kad visą laiką dirbau tam, kad kažkas gautų tobulą puodelį kavos. Ir jaučiuosi paaugusi. Tiek karjeros prasme, tiek asmeniškai.Galbūt ir neturėčiau būti, dauguma žmonių, su kuriais atsisveikinama per/po bandomojo, taip nesijaučia. Bet visgi. Net jei radau svajonių darbą ir šį praradau, aš kažką radau.O žmogui kaip man kažką rasti yra be galo reta ir be galo svarbu. I get it. Niekam nereikia problematiškų žmonių, niekam nereikia sergančių žmonių. Ir kai susirgau paskutinį kartą, žinojau, kad nėra daug ko tikėtis.Tačiau tuo metu mano sveikata man buvo prioritetas, antrasis - darbas, kurio man ir reikėjo ir kurį be galo mylėjau.Kai pabundi ryte sukaustytas ir negali pajudėt dar valandą, suvoki, kad čia baigiasi tavo galimybių ribos. Kad ilgai taip nebebus. Ir kai dar po poros rytų galutinai pratrūksti, suvokdamas,…