Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Realybės Šou "Greitasis Autobusas", pirma dalis

Įžanga


Pirmiausiai norėčiau pasakyti, kad lietuviai realybės šou mėgsta. Kiek pamenu iš visų barų ir kelių į žvaigždes - mėgsta ir tuos realybės šou, kur daug mąstyti nereikia. Tačiau, žiūrėti į žmonių aistras įdomu.
Teko girdėti teoriją, kad NASA, kai jau išsiųs vargšus žmones pradėti civilizacijos kosmose, transliuos visa tiesiogiai, ir per mažiau negu dvi dienas (turbūt ryškiai perdedu ir užteks penkių minučių) dėl didžiulių reitingų atsipirks milžiniškos šiai misijai sunaudotos išlaidos.
Manau, kad lygiai taip tai galėtų praversti ir viešajam Vilniaus transportui - būtų galima įsigyti ir kai kuriais maršrutais paleisti daugiau greitųjų autobusų. Tačiau šiuo metu situacija yra tokia, kokia yra, ir šį realybės šou praleidžia žmonės, kurie galėtų juo mėgautis.

Pirma dalis:
2013 11 18 Maršrutas Rygos st. - Mykolo Romerio Universiteto st.

Šiandien iššūkio ėmėmės keturiese: Aš, Džiugas, Aurika ir Kamilė. Buvo pietų metas. Tai toks metas, kai visi laimingi, nes gauna pertraukas nuvažiuoti papietauti, kai kam baigiasi paskaitos ir pamokos, ir, neišvengiamai, daug kam tenka naudotis viešuoju transportu, kuris kai kuriose vietose pasieja neišvengiamą pyktį, liūdesį, skausmą ir didžiulę fizinės bei dvasinės ištvermės konkurenciją.
Ilgai lauke greitojo autobuso šnekėjomės apie kasdienius reikalus, tačiau jam atvažiuojant įvyko pirmasis išsiskyrimas: suvokę, koks žlugdantis gali būti važiavimas viešuoju transportu tokiu paros laiku, Aurika su Džiugu atsisakė šios idėjos ir išėjo pėsčiomis.
Likome tik mes su Kamile.

Laukiant greitojo autobuso yra labai svarbu atsistoti tinkamoje vietoje, ir, jei ką, turėti vietos plastiškai judėti, planams pasisukus ne ta linkme.
Atsistojome gana palankioje vietoje, dar galėjome pasvarstyti, kaip čia nepriploti veido prie durų stiklo visiems lipant, ir kur geriau tai daryti - ties priekinėmis ar vidurinėmis raidėmis.
Lipant viduje vyko aistros, žmonės juokėsi ir skundėsi, kad juos stumdo. Mus su Kamile net kelis kartus išskyrė, nors nei aš, nei ji to nenorėjome. Buvo apšnekėtos įvairios teorijos ir idėjos, tarp jų ir šį, realybės šou idėja, kuri, manau, sparčiai padėtų tobulėti viešajam transportui. Būtų galima transliuoti įtaisius kameras, internetu, 24 valandas per parą. Na, gal ne visai, nes antrą nakties autobusai, mūsų žiniomis, nevažinėja. Bet bent matytume, koks gyvenimas juose verda naktį.
Važiavimas viešuoju transportu skatina išsiugdyti naujas savybes ir žmonės keičiasi. Reikalingas organizuotumas, tinkamas sąlygų įvertinimas, kad būtų laiku suvokta, kiek tiksliai stotelių prieš reikia pradėti ruoštis išlipimui. Kai kuriems tai yra nuo tos stotelės, kurioje jie ir įlipo, todėl tai labai svarbu. Reikia įvertinti taip pat ir savo fizines galimybes prasibrauti pro krūvą žmonių, nenumatytus atvejus (nelipa niekas arba lipa visi) ir panašiai. Dauguma, po važiavimo viešuoju transportu, jau gali rašyti puikius straipsnius tema "kaip planuoti savo laiką ir įvertinti supančią aplinką".
Laimei, gyvenu ties stotele, kurioje išlipa pusė autobuso, todėl išvengiu nemažai grėsmių, nors kartais kelyje ir pasitaiko kliūčių. Maždaug ties Vilniaus rajono poliklinikos stotele Kamilė netgi gavo atsisėsti, nors, ko gero, tik iš išskaičiavimo - nes kažkas stojosi, ir tuščios vietos palikimas yra tiesiog neergonomiškas.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

100 faktų apie mane

Šimtas faktų apie mane 1. Dažniausiai nevalgau mėsos 2. Domiuosi Miley Cyrus . Nepaisant fakto, kad bent 80% jos muzikos man yra absoliučiai neklausoma, ji man vis dar graži ir bais įdomus žmogus. 3. Mėgstu susipažint su įvairiausio plauko žmonėm ir būdama perdėm sociali pirmą susitikimo dieną visą kartu bastytis arba diskutuoti ir t.t. 4. Paskutinis geras žiūrėtas filmas – „ Constantine “, 2005 5. Dažniausiai net netyčia į mano rankas pakliuvus kokiai temai imu ir nors paviršutiniškai pasidomiu ja labiau – paskutinės dvi buvo 07-08m. ekonomikos krizė (visokiausi The margin call ir Too big to fail ) ir formulės vienas legendos ( Senna; Rush ) 6. Šiemet pirmą sykį dalyvavau rinkimuose ir žadu tą daryti visuomet ateity 7. Kiečiausias naujas išmoktas patiekalas buvo bulvių ir baltųjų ridikų troškinys-apkepas grietinėlės padaže 8. Turiu ask.fm paskyrą ir dažniausiai gėriuosi klausimais, kurių man niekas nerašo http://ask.fm/IndreGegeckaite 9. Tik

Elektroninio pašto etiketas.

Sveiki. Ką domina, įkeliu savo darbelį apie elektroninio pašto etiketą. •        ĮŽANGA Kiekvieną dieną mus supa elektroninės technologijos. Kaip kadaise bendravimą akis į akį ėmė atstoti bendravimas telefonu, taip dabar bendravimą telefonu keičia bendravimas kompiuterio pagalba. Interneto tinklas naudojamas įvairiems tikslams: skleisti reklamą, ieškoti informacijos, bendrauti su verslo partneriais. Pastarąjį bendravimą ir aptarsiu šiame darbe.

Dramblio dydžio susvetimėjimas

 Savaitgalį sėdėjau su draugėmis prie puodelio kavos, ir kažkaip mes užsikalbėjome apie tai, kas yra ištikimybė santykiuose. Ir paaiškėjo, kad klube šokis su kitu (ne savo išrinktuoju) priešingos lyties žmogumi gali būti laikomas neištikimybe.  Ir tiek daug klausimų man kilo. Vargšas tas žmogus, kuris pasmerktas visą gyvenimą su vienu žmogumi šokti. Jo, yra draugės merginos, su jomis ala galima. Tada pradėjau aš klausti, o tai kaip šokių vakarai visokie. Sakau, žmonės juk šokdavo. Žmonės išeidavo vieni su kitais pašokti, buvo tokie laikai. Sako, nu jei šokių vakarai, tai čia kitaip, nes ten žmonės šokti susirenka. O klubuose, sako, vyksta medžioklė. Bet į medžioklę gi nebūtina tuo pačiu atsakyti. Galima tiesiog pašokti su žmogumi. Sako, į klubą eina medžioti, ir tuo pačiu sako "aš tai su draugėmis pašokti ateinu". Tai gal ne tu viena, visgi? Taip pat, kaip dauguma vairuotojų mano, kad vairuoja geriau už daugumą vairuotojų, gal nesam vieni, kurie į klubus ateina pašokti?