Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Šita nerimo žemė

Praėjo beveik mėnuo nuo tada, kai trūks plyš įstojau į psichologiją. Taip pat, praėjo sunkiausia mano gyvenimo vasara, nors kartais tuo pačiu atrodo ir, kad praėjo geriausias mano gyvenimo laikas. Tačiau, esu tikra, su laiku, ir padėjus tai toli į praeitį, atrodys kitaip.

Šiemet sutikau toną be galo nuostabių žmonių. Šiemet supratau toną naujų dalykų. Mano tikėjimai krito ir kėlėsi, nusivylimai augo, o kartais ir dužo. Nuo tada, kai baigiau mokyklą, bijojau stoti studijuoti, ir jaučiausi labai verčiama tą daryt. Niekur nestojau pirmais metais, nes bijojau. Žinojau, kad neturiu, kas mane paremtų finansiškai, ir ta baimė, kad nesugebėsiu studijuoti ir dirbti, augo ir raižė nagais. Bet aš dabar čia, ir kol kas sugebu abu. Baimė, kad nesugebėsiu įstoti, ir visgi, su savo nelemtu, labai prastai išlaikytu matematikos egzaminu, kuriam ruošiausi bene metus, vis tik įstojau. Taip, į mokamą, ir drebėdama laukiu paskolos, tikėdamasi, kad nereiks tiesiog mesti studijų, nes jos negavau. Galiausiai, šiaip ne taip įstojau, o po to nors ir tvanas. Į dalyką, kurį taip ilgai mintyse atmetinėjau, pirma galvodama visokius pasiaiškinimus, kad man užtenka psichologijos kasdieniame gyvenime, galiausiai visai užmiršdama, kolei tąją aistrą kas nors vėl pramušdavo pro kiautą ir ji išsiverždavo tai susikaupusiu domėjimusi, tai žlugdančiomis tapatybės krizėmis.


Iki čia, iki šiandienos, nuėjau ilgą kelią. Pakeičiau miestus ir partnerius, per šiuos metus radikaliai griuvo ir kėlėsi sveikata ir psichologinis būvis. Vis dar einu per viso to likučius, kaip per šukes dužusio viskio butelio, kuriuo norisi užgerti visą vasarą.

Ir pastebėjau, kaip radikaliai kai kur pasikeitė mano požiūris ir reakcijos, ką išmokau ignoruoti, ko išmokau nekęsti. Atrodo, tarsi lankytų tie patys jausmai, kaip anksčiau, bet kažkuo brandesni, įvynioti į prabangų audinį.

Vėjas pusto dulkes ir pelenus iš vasaros, kai kas nors dar meta akmenį į dykumoj teberusenančias laužavietes (šitame žody yra žodis avietės). Dienomis, kaip ši, tai beprotiškai gniuždo. Raižo tarsi nagais per odą skausmas ir nostalgija. Prasiverždami panikos atakais, prasiverždami neįtikėtinu irzlumu. Prasiverždami beatodairišku nuostabios ir melancholiškos muzikos klausimu ir bąstymusi po miestą: tarsi ten ir atgal. Tik mano gyvenime visa tai eina ten, ir toliau. 

Nėra jokio atgal ir jokios prasmės mėginti jį pasiekti. Visa tai, kas praėjo, jau nesugrąžinama, šalia to gyvenu tuo, kuo visada svajojau, tačiau kartais susimaunu tai pamatyti, arba tai neprasimuša pro visas neišsilaižytas žaizdas.

Neprasimuša pro žmones, kuriuos šią vasarą praradau, neprasimuša pro didžiulį liūdesį dėl skaudžiai nutrūkusios skautų veiklos - die, kaip aš mylėjau tą darbą! -, neprasimuša pro prisiminimus iš psichiatrinių. 

Aš nuo to tarsi beprotiškai toli ir vis dar beatodairiškai tolstu. Pagaunu save ieškančią tyrimų rašto darbui. Pagaunu save norinčią vėl muzikuoti, rasti sau artimus žmones. Pagaunu save norinčią su kažkuo susipažinti.

Ir tuo pačiu taip baisu atsiverti, atrodo, kad iš kiekvienos gyvenimo tragedijos kažkas viduje pasilieka, tebus tai tik mažytis plyšelis, bet visi tie plyšeliai jungiasi ir atrodo, kad gyvenimui bėgant jie jungiasi į platėjančią juodąją skylę. 

Kaip ir nuolat, pagaunu save suvokiančią, kad gyvenu svajonę. Dabar - gal labiau, nei bet kada anksčiau. Mindama grindinius miesto, kuriame visuomet norėjau pagyventi. Mindama grindinius miesto, kuriame kadaise su Ieva tyrinėjome balas, su žmogumi, kurį labiausiai mylėjau ir kuris daugiausiai visko mane išmokė. Su žmogumi, kuris amžinai bus kaltas už tai, kad esu gyva, už tai, kad dabar rašau ir ieškau. Kiekvieną dieną pabundu sustiprėjusi ir suvokiu, kad noras gyventi ir patirti auga, ir tik retsykiais paslystu kažkur atgal.

Kai kur galiu pasigirti pasiekimais, kai ką esu apleidusi, beprotiškai pasiilgau broliuko ir jį būtinai reiks aplankyti. Reiks aplankyti ir katę, kurią, deja, teko palikti Vilniuje. 

Vis dar varpo didžiuliai nuotaikų svyravimai, ir labai sunku nutarti, ar tiesiog pasilikti juos kaip savo dalį, ir ignoruoti, ar slopinti. Labai sunku kartais suvokti, kurie mūsų trūkumai, ir kurios savybės yra sutrikimai ir ligos, o kas yra tai, ką galima puoselėti ir kas turi gražiųjų pusių. Perdėm dažnai stengiuos apie tai negalvoti.

Gyvenu bene prie upės, bet dar normaliai nebuvau nuėjusi prie jos pasėdėti. Būtinai kada reiks. Būtinai kada reiks fotoaparatu pasišvaistyti po miestą. Stengiuosi pamažu pradėti daryti tuos dalykus, kuriuos būtinai reiks. Stengiuosi pamažu vėl pradėti žmonėms sakyti tuos dalykus, kuriuos būtinai norėsiu kada pasakyti. Nes retsykiais stoviu duše, mėgindama suvokti pasaulyje vyraujančias priimtinumo ribas ir laiko terminus, ir tuomet užsimerkiu, atsimerkiu, pro akis prabėga vanduo, o pro galvą - mintis, kad fuck it, life is too short. Laikas reliatyvus. Va tau, Einšteinai.

Pragyvenau iki šiol didžiausią savo gyvenimo krizę. Dabar vėl galiu atminti, kad viskas praeina, galiu atminti, kad būna ir tampa geriau, ir dar kažkam tai pasakyti. Net jei šįvakar varsto skausmas ir nostalgija, tokie stiprūs, kad beveik virpa visas kūnas. Tačiau tai - tik likučiai, ir kaip su visomis krizėmis - jie niekur nedingsta. Jie pasilieka, bet vis mažiau ir vis rečiau jie išnyra iš vandens, tik užklupus didelėms audroms ir vėjams, bet po visa ta jūra stovi apsemtas miestas. Pamatai (ir aš juos pamatau), kurie, kad ir vandens nugludinti, stovės ten visą mano gyvenimą. Pamažu rūdydami ir irdami, bet išlaikydami tvirtą formą tol, kol mano nuogos pėdos dės žingsnius ant šitos nerimo žemės, ant šito dieviško pasaulio, kuriame visa kas, nuo įstabios laužo šviesos, iki švelnaus žmogaus žvilgsnio ir subtilaus prisilietimo, įkvepia              niekada.nenustoti.eiti.


'


Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

My suicide attempt

Norėčiau, kad visi mano blogo įrašai būtų pzityvūs. Kita vertus, taip nelabai ir gali būti, nes niekas nėra tik gera ar bloga, balta ir juoda. Be to, dalinai šito blogo misija yra kalbėti apie dalykus, apie kuriuos kalbama perdėm mažai. Štai todėl aš šiandien ir rašau apie tai, ko dar pati negaliu suprasti. Rašau, pro langus besiskverbiant saulei ir važiuodama traukinyje. Monotoniškai dvelkia pavasariu. Pavasariu, kurio sulaukiau...
    Praėjo jau daugiau, nei pusmetis nuo apsilankymo Naujosios Vilnios psichiatrinėje ligoninėje, hooray. Ir gal penketas mėnesių nuo mane netikėtai užklupusio mėginimo nusižudyti. Ir priešistorė čia reikalinga, ko gero labiau, nei bet kur kitur.
    Praėjusį pavasarį dėl nuotaikos svyravimų ir panikos atakų lankiausi dienos stacionare Vasaros 5, kur sutikau įvairių žmonių ir gerų specialistų. Daug maž kurso vidury (~3 savaitę) mano sąmonės būsena ėmė griūti ir po to tarsi labai greit atsitiesė. Todėl šnekėdamasi su specialistais prieš baigdama kursą …

Apie susilaikymą nuo ikivedybinių lytinių santykių: praėjusio rudens rašto darbas

Sveiki. Senokai nerašiau Jums psichologijos temomis. Todėl šiandien įkeliu šį tą, kuo iki šiol didžiuojuosi - savo pirmąjį rašto darbą, kurį rašiau dar prieš išeidama į akademines.

Rašto darbas šneka apie lytinės abstinencijos diskursus. Kaip minima ir darbe: per daug retai apie tai diskutuoja ateistai. Kam įdomu, palieku pasiskaityti:LIETUVOS SVEIKATOS MOKSLŲ UNIVERSITETAS MEDICINOS AKADEMIJA VISUOMENĖS SVEIKATOS FAKULTETAS
Pirmosios pakopos studijų programa SVEIKATOS PSICHOLOGIJA Susilaikymas nuo ikivedybinių lytinių santykių Dalyko,,Psichologijos įvadas” rašto darbas 1 kurso 1 grupės studentė Indrė Gegeckaitė Darbo vadovė Lekt. Vinga Indriūnienė  Kaunas, 2016

Įvadas
    Lytiniai santykiai - pirmaeilė daugumos religijų tema, ir būtent religinėse visuomenėse dažniausiai pabrėžiama susilaikymo, savęs „saugojimo“ svarba. Iš religijos ši tema taip pat yra išplitusi į plačiąją kultūrą, persmelktą sekso įvaizdžių įvairiausiuose kanaluose – spaudoje, televizijoje, muzikos industrijoje. Pasaulyje gimst…

Už senus laikus. Išpažintys.

Prieš porą dienų vaikščiojau parduotuvėje ir, skambant kažkokiai maloniai vasariškai muzikai, mane nunešė į Nostalgijos žemę. Ten buvo taip gera, šilta, jauku... Apglėbė visiška ramuma. Tarsi viskas aplink pasikeičia, spalvos patampa šiltesnės. Tarsi tu čia, kur ir buvai prieš tą dainą, bet ir ten. Koridoriuje tarp dviejų gyvenimų, žingsnis į vieną pusę - ir grįžti, kur ką tik buvai, žingsnis į kitą - ir paskęsi praeityje.     Paskęsi. Būtent. Tai yra tiksliausias žodis, kurį galima rasti. Čia toks memory-induced pleasurable asphyxiation.  Tuo metu gera, bet su laiku gali nužudyt, kiekvienąsyk primenant, kad dabar viso to neturi. Kiekvienąsyk menkinant tai, ką dabar turi. Kiekvienąsyk tikinant save, kad tai, ką turėjai, buvo tobula. O žinot, kaip būna su tom tobulybėm: jos tiesiog neegzistuoja.

    Tas jausmas, turbūt, apima, nes širdis vis dar gyja. O aš, tiesą sakant, netikiu dviem dalykais: kad galima nustoti mylėt, ir kad širdis visiškai užgyja. Man atrodo, kad su laiku mes t…