Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

šypsena parduotuvėje

Ar pastebėjote, jog visuomenėje paplitusi nuomonė, jog kai kurių žmonių vardai - "atsiprašau", "prieikit"...
Juokinga, bet į tai dėmesį atkreipiau šiandien, kai "iki" prie savitarnos kasų moteris paprašė pagalbos žmogaus, ant kurio nugaros užrašyta "klauskite, aš galiu padėti", kreipdamasi "mergaite".

Aišku, ta mergaitė buvo jau visa moteris, galvoje suskambėjo dialogo scenarijus: "aš ne mergaitė, aš "atsiprašau"." :D

Beje, aš dažniausiai renkuosi savitarnos kasas tada, kai turiu daug metalo. Kam erzinti tas vargšes darbuotojas? Jos dažniausiai ir taip labai surūgusios.
Kita vertus, liūdna, tačiau tokios kasos dar labiau didina atskirtį. Jau ir taip retas kuris pasisveikina su pardavėja (o dar ir pardavėjos ne visuomet atsako tuo pačiu!),o štai, dabar atskirties mašina dar sykį evoliucionavo. Nebendrauti parduotuvėje dabar - jau tūkstantį kartų lengviau.

Todėl kai išeinu į parduotuvę (ypač, jei viena) iš karto nutaisau šypsnį. Tai ne todėl, kad kabinčiau vyrus ar tikėčiaus kažko mainais. Jolita kadais pasakė "turi būti tuo pokyčiu, kurį nori išvysti" ir aš suvokiau, kad jau kurį laiką tai pasąmoningai darau.

Reikia juk kažkam nustoti rūpintis vien tik artimaisiais ir vienišai motinai padėti iš autobuso iškelti vežimėlį.
Ir aš pastebėjau, kad žmonės tikrai darosi draugiškesni. Anuokart kai su tortu rankose (ir galinga jo dėže) važiavau per pusę Vilniaus autobusu (visos sėdimos vietos buvo užimtos), viena moteris pasisiūlė palaikyti tortą (mat, ji sėdėjo), o vėleliau antroji užleido man ir mano tortui vietą.

Kodėl gi neišlipus iš tos vartotojiškos kultūros (kurios šūkis ""o kas man iš to?") ir nenusišypsojus parduotuvėje? Jie visi tokie užsiėmę, tokie susikrimtę, tokie pavargę...
Iš patirties žinau, kad kartais, kai nepažįstamas nusišypso, palieka tūkstantį kartų geriau.
Šypsokitės ir Jums atsišypsos (taip paprasta). Ir net jei nepamatysit to lūpose - tai dar nieko nereiškia.

Gyventi šioje visuomenėje - ne dėl pinigų, ne dėl karjeros, ne dėl naujų drabužių ar pripažinimo - tai yra tikras iššūkis, įnešiantis į gyvenimą prasmės.

P.s. jaučiu, kad pagaliau įveikiu savo "moterišką prigimtį" apsipirkinėti, suvokiu, ko nori mano išorė ir ko man išties reikia. Taip, vis dar noriu naujos suknelės, pasimatymo kavinėje, ilgų garbanotų ryžų plaukų.  Bet panoriu ir nueinu toliau dirbti. Arba groti. Arba gyventi ;)
O ir Humanose jau vis dažniau dairausi ne drabužių, o knygų..

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

100 faktų apie mane

Šimtas faktų apie mane 1. Dažniausiai nevalgau mėsos 2. Domiuosi Miley Cyrus . Nepaisant fakto, kad bent 80% jos muzikos man yra absoliučiai neklausoma, ji man vis dar graži ir bais įdomus žmogus. 3. Mėgstu susipažint su įvairiausio plauko žmonėm ir būdama perdėm sociali pirmą susitikimo dieną visą kartu bastytis arba diskutuoti ir t.t. 4. Paskutinis geras žiūrėtas filmas – „ Constantine “, 2005 5. Dažniausiai net netyčia į mano rankas pakliuvus kokiai temai imu ir nors paviršutiniškai pasidomiu ja labiau – paskutinės dvi buvo 07-08m. ekonomikos krizė (visokiausi The margin call ir Too big to fail ) ir formulės vienas legendos ( Senna; Rush ) 6. Šiemet pirmą sykį dalyvavau rinkimuose ir žadu tą daryti visuomet ateity 7. Kiečiausias naujas išmoktas patiekalas buvo bulvių ir baltųjų ridikų troškinys-apkepas grietinėlės padaže 8. Turiu ask.fm paskyrą ir dažniausiai gėriuosi klausimais, kurių man niekas nerašo http://ask.fm/IndreGegeckaite 9. Tik

Elektroninio pašto etiketas.

Sveiki. Ką domina, įkeliu savo darbelį apie elektroninio pašto etiketą. •        ĮŽANGA Kiekvieną dieną mus supa elektroninės technologijos. Kaip kadaise bendravimą akis į akį ėmė atstoti bendravimas telefonu, taip dabar bendravimą telefonu keičia bendravimas kompiuterio pagalba. Interneto tinklas naudojamas įvairiems tikslams: skleisti reklamą, ieškoti informacijos, bendrauti su verslo partneriais. Pastarąjį bendravimą ir aptarsiu šiame darbe.

Dramblio dydžio susvetimėjimas

 Savaitgalį sėdėjau su draugėmis prie puodelio kavos, ir kažkaip mes užsikalbėjome apie tai, kas yra ištikimybė santykiuose. Ir paaiškėjo, kad klube šokis su kitu (ne savo išrinktuoju) priešingos lyties žmogumi gali būti laikomas neištikimybe.  Ir tiek daug klausimų man kilo. Vargšas tas žmogus, kuris pasmerktas visą gyvenimą su vienu žmogumi šokti. Jo, yra draugės merginos, su jomis ala galima. Tada pradėjau aš klausti, o tai kaip šokių vakarai visokie. Sakau, žmonės juk šokdavo. Žmonės išeidavo vieni su kitais pašokti, buvo tokie laikai. Sako, nu jei šokių vakarai, tai čia kitaip, nes ten žmonės šokti susirenka. O klubuose, sako, vyksta medžioklė. Bet į medžioklę gi nebūtina tuo pačiu atsakyti. Galima tiesiog pašokti su žmogumi. Sako, į klubą eina medžioti, ir tuo pačiu sako "aš tai su draugėmis pašokti ateinu". Tai gal ne tu viena, visgi? Taip pat, kaip dauguma vairuotojų mano, kad vairuoja geriau už daugumą vairuotojų, gal nesam vieni, kurie į klubus ateina pašokti?